Як вибрати автоматику для відкатних воріт

Автоматика для відкатних воріт — доволі простий механiзм, але до підбору автоматики на свої відкатні ворота необхідно підійти дуже ретельно. Не варто гнатися за брендом або ж країною, в якій зареєстрована модель автоматики. Справа в тому, що за бренд можна дуже переплатити, але в підсумку одержати не дуже якісну або ж дорогу в ремонті техніку. А що стосується країни, в якій виробляється техніка, то найчастіше бренд тільки зареєстрований в цій країні, а насправді її роблять в Китаї.

За якими критеріями підбирати автоматику для відкатних воріт

Важливими при підборі автоматики на конкретні відкатні ворота є наступні параметри:

•  Потужність, якою володіє двигун;

•  Частота використання;

•  Матеріал, з якого виробляються деталі;

•  Тип кінцевих вимикачів, які використовуються в автоматичній системі;

•  Наявність свого сервісного центру.

Розберемо ці параметри більш детально.

Почнемо з потужності приводу. Від того, якою потужністю володіє двигун автоматики безпосередньо залежить вага стулки, яку він зможе пересувати. Чим потужніший привід, тим важчими можуть бути ворота, на яких його можна використовувати. Потрібно відзначити, що багато виробників вказують завищений показник потужності своїх моделей, щоб зробити їх більш привабливими. Так що сліпо довіряти даним показником не варто, рекомендовано купувати з запасом в 1,5-2 рази.

Що стосується частоти використання, то від того наскільки часто планується відкривати ворота залежить те, який тип автоматики треба купувати – побутову, напівпромислову чи промислову. Частоту використання ще називають інтенсивністю і вказують в технічній характеристиці до автоматики у вигляді відсотків. Так, якщо вказано, що автоматика володіє інтенсивністю в 30% це означає, що з 10 хвилин вона може працювати всього 3, а решта 7 — відпочивати. Такі моделі відносяться до побутових і встановлюють на приватних проїздах з однією-двома машинами. На підприємствах з великим потоком авто потрібно встановлювати промислові приводи, у яких показник інтенсивності – від 70 до 100%.

Дуже важливим параметром підбору є матеріал, з якого виготовляються всі деталі в автоматиці. Приводи для відкатних воріт в більшості випадків мають черв’ячною передачею, яка має на увазі наявності вала і двох шестерен – зовнішньої і внутрішньої. Добре, якщо вал крутиться за допомогою підшипників, а шестерні зроблені з металу. Ідеальним варіантом буде, якщо одна шестерня буде зі сталі, а друга з бронзи. У такому випадку досягається краща взаємодія між ними і вони служать довше.

Щодо кінцевих вимикачів, які відповідають за зупинку воріт при досягненні ними або повного відкритого або повного закритого стану, то краще купувати автоматичну систему з магнітними кінцевиками. Магнітної системі нічого не заважає працювати, оскільки геркони спрацьовують не від фізичного на впливу, а від магнітного поля від магнітів, розміщених в крайніх положеннях.

Наявність свого сервісного центру на території України – дуже важливий параметр. Адже якщо його не буде, то гарантійне обслуговування затягнеться на довго, оскільки практично всі моделі автоматики, які представлені на українському ринку імпортовані з Європи або Китаю.

Додаткові параметри

До менш важливих параметрів, на які все ж варто звернути увагу – матеріал, з якого зроблена зубчаста рейка, яким чином розміщена плата управління під кришкою і збереження гарантії при самостійному монтажі.

Зубчасті рейки бувають з нейлону і зі сталі. Другий варіант більш вдалий і довговічний.

Плату управління під кришкою приводу розміщують або горизонтально, або вертикально. При першому розміщенні зручно підключати дроти і робити налаштування, а при другому на платі не збирається конденсат, який призводить до поломки.

Ну і з приводу гарантії. Багато хто з нас хочуть заощадити. Це можна зробити, якщо встановити автоматику самому. Але тут потрібно перед покупкою уточнити чи зберігається гарантія при самостійному монтажі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *