Як виготовити відкатні ворота

Через те, що відкатні ворота мають просту і зручну конструкцію вони з кожним днем ​​користуються все більшою і більшою популярністю. Їх встановлюють як на проїздах в приватних дворах, так і на великих підприємствах. Поставити такі ворота на своєму проїзді можна двома способами – найняти спеціальну фірму, що займається даним питанням або ж зробити самому. Якщо вибрати перший варіант, то тут головне знайти надійну фірму, яка не тільки виконає якісно роботу, але і буде використовувати при цьому тільки якісні матеріали.

Виготовлення воріт своїми силами

Але можна вибрати другий варіант – зробити відкатні ворота своїми руками. Таким чином можна не тільки заощадити до 10 000 грн, але і вибрати якісні комплектуючі. Головне – вміти користуватися зварювальним апаратом. Але навіть якщо таких умінь немає — можна найняти фахівця, все одно вийде дешевше, ніж наймати фірму.

Інформацію про те, як зробити відкатні ворота зараз без проблем можна знайти в Інтернеті. Так там є як інструкції в письмовому вигляді, так і відео-інструкції з докладними оглядами кожного кроку.

Але перед тим, як приступити до виготовлення зсувних воріт рекомендовано зробити їх креслення. Воно дозволить краще уявити майбутню картину і купити тільки потрібну кількість матеріалів. Деякі компанії надають як бонус безкоштовне виготовлення не тільки креслення, але і висилають кошторис, в якому показані чого і скільки знадобиться. Також є фірми, які разом з фурнітурою для воріт надають кольорову інструкцію з виготовлення такої конструкції.

Після того, як креслення зроблене і по ньому закуплені всі матеріали можна переходити до підготовчого етапу. Так необхідно очистити місце не тільки під установку воріт, але і під виготовлення стулки для них. Також потрібно підготувати металовироби до зварювальної роботи. Профіля з металобази потрібно очистити від іржі, знежирити і покрити ґрунтовкою.

Далі переходимо до фундаментів. Всього їх буде три – два для опорних стовпів і один для застави під монтаж кареток. Для цього вириваєм ями, які в глибину повинні бути як глибина промерзання ґрунту взимку. В ями під стовпи розміщуємо сердечники, в якості яких беруть або металеву круглу трубу або ж квадратний профіль. А в яму під заставу розміщуємо шматок швелера, до якого приварюють металеві прути для стійкості. Швелер повинен бути врівень з поверхнею проїзду. Далі все три ями заливаємо бетоном і чекаємо, поки він застигне.

А поки можна зварити стулку. Найпростішим і економним способом вважається виготовлення каркаса з Т-профілю і обшивка його профнастилом, вже пофарбованим у вподобаний колір. Стулка по довжині повинна бути в ідеалі в півтора рази більшою, ніж сама ширина отвору під ворота. Половина довжини йде на так званий хвостовик, який можна не обшивати.

При складанні каркаса починаємо з приварювання нижньої горизонтальної заготовки до консольної балки. Варто зауважити, що робити це потрібно не в суцільну, а з обох сторін маленькими (7 см) швами. А далі все по порядку. Для міцності конструкції всередині каркаса наварюють перемички з профільної труби 30 * 20 мм.

Обшивати готовий каркас будемо вже після того, коли він буде встановлений на отвір. А поки перейдемо до монтажу інших комплектуючих з набору фурнітури.

На забетонований швелер встановлюємо каретки, а на нащільники, які приварюють до закладних на стовпах кріплять верхні ролики і два уловлювача. Ставимо каркас на роликові опори (заводимо їх всередину консольної балки), а його верх заводимо між роликами на верхній пластині. У балку з іншого боку також заводимо кінцевий ролик. Завершуємо установку комплектуючих закривши торець направляючої гумовою або стальною заглушкою.

Після перевірки легкості ходу воріт обшивають каркас профнастилом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *