Як зробити розсувні ворота своїми руками

Візитка кожного господаря приватного будинку – його ворота. Адже саме їх в першу чергу бачать всі гості. Тому всі прагнуть зробити ворота якомога красивіше, щоб надати двору більш солідний вигляд. До того ж вони повинні також грати і роль захисту, тому конструкція стулок повинна бути надійною. Зробити розсувні ворота можна двома способами – найняти спеціальну фірму, що займається такими роботами або ж зробити самому. Другий варіант підходить для людей, у яких є досвід роботи зі зварювальним апаратом. Таким чином можна не тільки зробити якісні ворота, але і заощадити кругленьку суму, оскільки оплата такого роду праці коштує багато грошей. Давайте розберемо, як же зробити не тільки красиві, але і надійні розпашні ворота своїми руками.

Етапи виготовлення розпашних воріт

Для початку необхідно все підготувати. Щоб точно знати скільки і якого матеріалу потрібно купити для виготовлення можна спочатку зробити креслення за розмірами отвору під ворота. Таким чином можна закупити тільки потрібну кількість витратних матеріалів, тому Ви не витратите на непотрібні речі.

Далі необхідно виготовити опорні стовпи. Їх можна зробити або з профільної труби, або в якості нього беруть уже готові бетонні опори, або ж зробити за допомогою цегельної кладки. Останній варіант виглядає більш презентабельно, тому його вибирають багато естетів. Для того, щоб зробити такі стовпи спочатку потрібно забетонувати дві металевих труби – це будуть сердечники наших цегляних стовпів. А потім після того, як бетон застигне обкласти сердечники цеглою. Після цього можна приступати до виготовлення стулок.

Отже, стулки для розпашних воріт можна виготовити наступним чином: зварити каркас, а потім обшити його, наприклад, профнастилом. Для каркаса можна використовувати Т-профіль. Це ідеальне рішення, адже з ним каркас вариться набагато швидше. Необхідно тільки з’єднати між собою всі чотири заготовки, утворивши квадрат або прямокутник і всередині наварити ребра жорсткості у вигляді перекладин з профільної труби 30*20 мм.

Перед зварювальними роботами всі металовироби необхідно поґрунтувати, а ті, які ще й покриті іржею, спочатку необхідно почистити.

Після того, як зібрано два каркаса, всі зварювальні шви зачищаються і ґрунтуються. До одного з каркасів потрібно приварити притискну планку, а потім щілину між нею і каркасом закрити герметиком.

Обшивати каркаси краще тоді, коли вони вже будуть навішені на петлі, які приварюються наступним чином: «папку» приварюють на нащільники (як них беруть профільну трубу 60*40 мм), а «мамку» на каркаси.

Щоб приварити нащільники (якщо опори цегляні), необхідно в процесі цегляної кладки виводити назовні заставні у вигляді металевих куточків, які приварюються до сердечника всередині стовпа за допомогою шматків арматури. Таких заставних потрібно як мінімум по три на кожній опорі. Також краще зробити ще й заставні для монтажу приводів для розпашних воріт, але перед цим потрібно визначитися куди будуть відкриватися стулки. Від цього залежить місце розміщення закладних.

Також в процесі виготовлення розпашних воріт рекомендовано закласти проводку для підключення автоматики (навіть якщо поки установка приводом не передбачається, потім буде простіше). Дроти прокладають в землі під проїздом в пластиковій водопровідній трубі, а ті, що будуть над поверхнею заводять в гофровану.

Завершуємо виготовлення розпашних воріт, прикріпивши до каркасів профнастил. З ним виходить дешевше, оскільки він вже пофарбований і можна вибрати відразу вподобаного кольору.

По завершенню ще необхідно зробити упори для фіксації стулок при відкриванні і в закритому положенні. Ну і встановити замок замикання, щоб ніхто чужий в двір без дозволу не потрапив.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *