«Візитною карткою» кожного двору вважаються ворота. Адже саме їх в першу чергу помічають усі. Тому кожен хоче зробити свої ворота якомога презентабельнішими. Найпоширеніший тип конструкції – розпашні ворота. Їх можна зустріти на багатьох проїздах. Розпашні ворота в більшості випадків складаються з двох стулок, але можуть бути і з однієї. Але використовувати дану конструкцію не завжди зручно. Давайте розберемо більш детально плюси і мінуси використання розпашних воріт.

Плюси і мінуси розпашної конструкції воріт

Для початку назвемо всі позитивні сторони розпашної конструкції.

Так, даний тип дозволяє зробити ворота будь-якої форми. Це не обов’язково повинні бути прямокутні або квадратні стулки. Їх можна зробити і фігурними. Також немає обмежень у використаному матеріалі. Конструкція розпашних воріт настільки проста, що це дозволяє зробити ворота максимально дешево. На відміну від відкатних воріт, при їх виготовленні не потрібно витрачається на покупку фурнітури. Єдине, що необхідно докупити крім матеріалу це навіси. Ну ще й замок для замикання, але без нього можна обійтися, якщо на воротах буде встановлена ​​автоматика черв’ячного типу (вона має функцію самоблокування і відкрити ворота без пульта або спеціального ключа розблокування просто неможливо). Петлі краще використовувати з завальцьованими кульками.

А тепер перейдемо до негативних нюансів.

Одним з головних мінусів використання даного типу є те, що розпаша конструкція вимагає наявності великої кількості простору для розкривання стулок, тобто ворота займають корисний простір. Якщо двір маленький і немає простору перед двором, то встановити розсувні ворота просто не можливо. В такому випадку єдиною альтернативою є відкатні ворота.

А ще якщо відкривати розпашні ворота вручну, то на це піде більше часу, ніж на відкривання відкатних або секційних воріт. Адже спочатку потрібно відкрити одну стулку, зафіксувати її, а потім відкрити і зафіксувати другу стулку. Щоб закрити також йде час. А ще проблеми з відкриттям виникають в зимовий період, коли випадає сніг. Дуже складно буде відсувати стулку разом з заметом, тому потрібно буде чистити проїзд від снігу.

І останнє – для розпашних воріт складно підібрати автоматику, адже потрібно враховувати багато нюансів. Так найголовніше, це якомога точніше визначити вагу стулки. Під нього підбирається потужність двигуна. Але тут варто враховувати не тільки фактичну масу стулки, але ще і додаткові навантаження. Найбільшим з них буде навантаження від вітру. Просто в Україні практично всі стулки високі і глухо зашиті. На такі ворота значно впливає сила вітру. Щоб порахувати вітрове навантаження необхідно помножити площу стулки (глухої частини якщо обшивка не суцільний) на показник вітрового навантаження в вашому регіоні (від 50 до 55 кг на квадратний метр). Для прикладу візьмемо ворота зі стулкою 1,5 * 2 м і масою 250 кг глухо зашиті. На одну таку стулку буде впливати вітрове навантаження, що дорівнює в середньому 1,5 * 2 * 50 = 150 кг. Тому підбирати автоматику необхідно не на 250 кг стулку, а на 450 кілограмову (враховуючи ще й додаткові навантаження від налиплого снігу або льоду).

Найдешевший спосіб виготовлення розпашних воріт

Багато хто замислюється про те, яким чином зробити якісні ворота, але як можна дешевше. Виходячи з особистого досвіду можемо сказати, що простіше і дешевше зробити каркас для стулок з профілів 30*20 мм і 60*40 мм і обшити його пофарбованим профнастилом. Трохи дорожче, але якісніше і надійніше зробити каркас зі спеціального Т-профілю. Так не потрібно буде витрачається на герметик і витрачати час на закладення ним швів між профільними трубами. А ще Т-профіль не потрібно чистити від іржі, просто перед зварювальними роботами розкриваємо ґрунтом, чекаємо поки він висохне і можна приступати до складання каркаса.